Haber

Biden’ın ziyaretinin ardından gözler ondaydı! Yeni bir savaş ilanı bekleyen Putin, sert açıklamalarla yetindi.

Rusya- UkraynaSavaşın yıldönümüne günler kala ABD Başkanı Joe Biden dün Kiev’i ziyaret etti. Ukrayna yanında olduklarını açıkladı. Bu gelişmenin ardından Rusya’dan yapılan açıklamada, Devlet Başkanı Vladimir Putin’in bugün kameralar önünde 1 saatlik uzun bir konuşma yapacağı belirtildi.

PUTİN BENİ KAMERAYA VERDİ AMA KORKU YOKTU

Herkes Putin’in yeni bir savaş ilanı yapacağını söylerken korku yoktu. Putin sadece savaşın gidişatı hakkında yorum yaptı.

“SAVAŞI BATI BAŞLATTI”

Putin yaptığı konuşmada, “Şubat 2022’de Donbass’a saldırmaya hazırlananlar, daha sonra Kırım’a saldırmayı planladılar. Savaşı başlatan Batı oldu ve biz bu savaşı durdurmak için güç kullanıyoruz. Batı’nın istediği şey, halkımızın hayatı üzerinde sınırsız hakimiyete sahip olmaktır.’ dedi.

“BATI SAVAŞA 150 MİLYAR DOLAR HARCIYOR”

“Batı sahip UkraynaPutin, “Türkiye’ye askeri yardım için 150 milyar dolar harcadı. Ukrayna para akışının olduğunu gözlemlemiyoruz. Cini şişeden çıkaranın Batı olduğunu dünyada kimse unutmadı.

“UKRAYNA HALKIYLA SAVAŞMIYORUZ”

Ukrayna halkıyla savaş halinde değiliz, Ukrayna Batılı efendilerin esiri oldu. Onlarca yıldır Ukrayna sanayisini yerle bir ettiler. Bu koşullarda askeri operasyonlara para harcamak kolaylaştı. İnsanları harcanacak bir meta haline getirdiler. Bunun sorumluluğu tamamen Batılı elitlere ve Kiev rejimine aittir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu