Teknoloji

ChatGPT Bir Öğrencinin Park Biletini İptal Etti!

Son aylarda ChatGPT gibi yapay zeka araçlarının birçok farklı amaç için kullanıldığını gördük. Bu chatbotlar şimdi bir öğrencinin imdadına yetişti. 22 yaşındaki İngiltere’den gelen bu kişi, ChatGPT’nin yardımıyla Millie Houlton adını verdi. aldığı bir park cezasını iptal etmeyi başardı.

BBC’nin haberine göre York şehrinde yaşayan Houlton, arabasını kendi sokağına park etti. Ancak ehliyetine sahip olmasına rağmen 60 sterlinlik yanlış park cezası aldı. 22 yaşındaki öğrenci daha sonra cezaya itiraz etmek için ünlü chatbot’a başvurdu.

Houltan’a göre, ChatGPT cezanın geri çekilmesine mükemmel bir yanıt verdi.

Cezaya cevap verecek vakti olmadığını söyleyen Houlton, ChatGPT’ye şunları söyledi: Lütfen belediyeye bir mektup yazmama yardım edin, bana park cezası verdiler” ifadeleri ve olayla ilgili detayları ile yardım istedi. Sohbet botu da cezanın gerçek olmamasının sebepleriyle açıklamalı yanıt verdi. Daha sonra, yetkililer cezayı geri çekti.

ChatGPT’nin Houltan tarafından yazılan yanıtı, konutunun arkasına park etmesine izin verilmesi ve geçilmesi yasak olan sarı çizginin görünmemesi gibi birçok değerli noktayı detaylandırdığı görülüyor.

Houlton, ChatGPT’ye mükemmel bir yanıt alırken durumu mükemmel bir şekilde açıkladığını ifade etti: “ Cezanın nerede, ne zaman ve neden yanlış olduğu gibi tüm detaylarına yer verdim. Dakikalar içinde bu mükemmel biçimlendirilmiş ve kişiselleştirilmişCevabım var.

Milyonlarca kullanıcıya ulaşan ChatGPT gibi yapay zeka destekli chatbotlar gerçekçi yanıtlar vermesiyle biliniyor. Şiir yazmak, makale yazmak, hatta sınavlarda başarılı olmak gibi birçok üstün yeteneğe sahiptirler. Bu araçların bazen akla yatkın görünen yanlış ve anlamsız cevaplar verebildiğini de eklemek gerekir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu