Haber

“Fındıkkıran” balesi Antalya DOB’da sahnelenecek

Antalya Devlet Opera ve Balesi (DOB), “Fındıkkıran” balesini 12-17-19 Ocak tarihlerinde sanatseverlerin beğenisine sunacak.

Antalya DOB’dan yapılan açıklamaya göre, dünyaca ünlü bale topluluklarının sahneye koyduğu “Fındıkkıran” balesi Haşim İşcan Kültür Merkezi’nde sahnelenecek.

Librettosu ve koreografisi Armağan Davran ve Volkan Ersoy’a ait olan eserde, Antalya DOB orkestrasını şef Hakan Kalkan yönetecek.

Çaykovski’nin bestelediği son bale olan eserin dekor tasarımı Gürcan Kubilay’a, kostüm tasarımı Aydan Çınar’a, ışık tasarımı Mustafa Eski’ye ait.

Parçanın 12 Ocak’taki performansında “Fındıkkıran” rolünü Yağızhan Danış, “Clara” rolünü Chisato Ishikawa, “Şeker Perisi” rolünü Milina Fidan Özbek ve “Şeker Perisi” rolünü Cihan İskender oynayacak. “Drosselmeyer” rolü.

Çalışmak

Vaftiz babası Drosselmeyer, Stahlbaum aile konutundaki Yılbaşı partisine çocuklar için bir çuval oyuncakla gelir. Clara’ya verilen oyuncak Fındıkkıran’dır. Parti bittiğinde, Clarai, sakinleri uyurken Fındıkkıran’ı görmeye gider ve ona sarılır ve uykuya dalar, uyandığında odayı Fare Kral’ın ordusuyla dolu bulur. Odadaki oyuncaklar canlanıyor, içlerinden en cesuru Fındıkkıran. Fındıkkıran, Clara’nın önünde bir anda güzeller güzeli bir prense dönüşür. Clara ve prens, bir kar tanesi dansında oyuncaklarla birlikte şeker ülkesi krallığına savurur.

Eser, 12-17-19 Ocak tarihlerinde saat 20:00’de sanatseverlerin beğenisine sunulacak.

Biletler Haşim İşcan Kültür Merkezi ve Cumhuriyet Meydanı’ndaki opera gişelerinden ve “www.biletinial.com” internet adresinden temin edilebilir.

haberbeypazari.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu