Haber

Putin, Xi’nin yeniden Çin Devlet Başkanı seçilmesini kutladı

PEKİN, 10 Mart (Xinhua) — Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, aynı zamanda yeniden Çin Devlet Başkanı seçilen Xi Jinping’e içten bir tebrik mesajı gönderdi.

Putin Cuma günkü mesajında, Çin Halk Cumhuriyeti Devlet Başkanı olarak seçilmesi vesilesiyle Xi’ye içten tebriklerini iletmek istediğini söyledi.

Putin, Çin Ulusal Halk Kongresi’nin kabul ettiği kararın Xi’nin devlet başkanı olarak yüksek prestije sahip olduğunu gösterdiğini, Çin’in ekonomik ve sosyal kalkınmasını desteklemek ve uluslararası arenada Çin’in çıkarlarını korumak için geliştirdiği stratejilerin Çin halkının desteğini kazandığını söyledi. .

Rusya’nın Xi’nin Rusya-Çin kapsamlı stratejik koordinasyon ortaklığının güçlendirilmesine yaptığı katkılardan övgüyle söz ettiğini kaydeden Putin, her iki tarafın ortak çabalarıyla Rusya ve Çin arasındaki çeşitli alanlardaki iş birliğinin verimli sonuçlar vermeye devam edeceğine olan inancını dile getirdi.

Önemli bölgesel ve uluslararası konularda Xi ile yakın iletişim ve koordinasyonu sürdürmeye devam edeceğini belirten Putin, Xi’nin dost Çin halkının refahını artırmada yeni ve daha büyük başarılara imza atmasını dilediğini ifade etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu