Ekonomi

CHP’den ‘Pazar Yeri Şöminesi’ projesi

Cumhuriyet Halk Partisi Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka, yaptığı yazılı açıklamada ‘yoksulluğa sürüklenen halkın hububatla pazardan meyve sebze almaya başladığını’ savundu.

Nazlıaka, ‘Pazar Yeri Şöminesi’ projesini başlattıklarını belirterek, “CHP Kadın Kolları olarak 81 il ve 973 ilçede mahalle pazarlarında stant açacağız” dedi.

CHP’li yönetici, “Bu tribünlerde halkın derdini dinleyeceğiz, mutfakta çıkan yangının AKP iktidarı olduğunu anlatacağız. İstanbul’da bizi pazardan uzaklaştırmaya çalışanlara cevap vereceğiz” dedi. Türkiye’nin her yerinde.”

‘Artık Ayşe Hanım’ diyeceğiz’

İnsanların alım gücünün düştüğüne işaret eden Nazlıaka, şöyle konuştu: Türk-İş’in araştırmasının açlık sınırının 11 bin 658 TL’ye ulaştığını ve asgari fiyatı geçtiğini hatırlattı.

Nazlıaka şu ifadeleri kullandı: Kilo alma zamanı bitti. Hanımlar yemek yapacak yiyecek bulmakta zorlanıyor. Çocukların sağlıklı beslenmesi bir hayal haline geldi. Ayşe hanım fasulyesinin fiyatı 100 TL’ye yükseldi. Bu fasulyeye bundan sonra ‘Ayşe Hanım’ diyeceğiz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu