Haber

SSKUP için paydaş katılım toplantısı yapılacak

Büyükşehir Belediyesi, Kocaeli Sürdürülebilir Kentsel Ulaşım Planı (SKUP) kapsamında ilk paydaş katılım toplantısını gerçekleştirecek.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin Avrupa Birliği merkezli projelerinden biri olan Kocaeli Sürdürülebilir Kentsel Ulaşım Planı için çalışmalar devam ediyor. Kişilerin ve işletmelerin mobilite ihtiyaçlarını karşılamak ve kente daha kaliteli bir yaşam sağlamak amacıyla başlatılan projenin 1. paydaş katılım toplantısı 16 Mart 2023 Perşembe günü saat 13.30’da Kocaeli Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

İLK PAYDAŞ TOPLANTISI

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından planlanan, Avrupa Birliği (AB) tarafından finanse edilen Kocaeli Sürdürülebilir Kentsel Ulaşım Planı (SKUP) için çalışmalar devam ediyor. Kent içi ulaşım sorunlarını çözmeyi, çevresel, sosyal ve ekonomik kalkınmaya yönelik yerel ve üst düzey hedeflere ulaşılmasına katkı sağlamayı amaçlayan stratejik planın ilk paydaş katılım toplantısı 16 Mart 2023 Perşembe günü gerçekleştirilecek.

BİLGİ DEĞİŞİMİ

Ağustos 2022’de başlayan ve iki yıl sürecek Kocaeli SKUP projesi kapsamında düzenlenen 1. Paydaş Katılım Toplantısı, Sürdürülebilir Kentsel Ulaşım Planını geliştirmek için planlamacılar, politikacılar, kurumlar, yerel ve bölgesel aktörler ve vatandaşları içerecek. Yoğun işbirliği, bilgi alışverişi ve istişare gerektiren entegre bir planlama süreci yürütülecektir.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu